Poloha pensionu

Pension Vera se nachází v malebné obci Stav v tiché prostředí podhůří Krkonoš - v klidné oblasti na rozhraní Českého ráje a Podkrkonoší na trase Jičín - Nová Paka. Okolí skýtá vhodné podmínky pro pěší, cykloturistiku i lyžařskou turistiku, rybaření a koupání v nádrži Jahodnice. Poloha penzionu mimo veškerou civilizaci jej předurčuje pro ty, kteří chtějí strávit chvíle odpočinku mimo turistický ruch a zároveň mít širokou paletu možností pro krátké výlety a výpady na turisticky atraktivní místa. Na své si zde příjdou i milovníci sběru hub a lesních plodů.

Chcete-li se v okolí pensionu více zorientovat, koukněte se na stránku Výlety do okolí.

Český ráj

Český ráj - hrad Kost

Oblast, která je dnes zapsána na seznamu Geoparků vedených organizací UNESCO. Bývá označována jako kolébka české turistiky. Jméno mu dali čeští umělci v období romantismu a i dnes je zřejmé, že právem, protože, protože málokde v České rupublice najdeme tak rozmanitý a krásný kout, jako je území mezi Turnovem, Jičínem a Mladou Boleslaví. Rozsáhlá skalní města jsou položena loukami a romantickými údolími s roztroušenými roubenými staveními. Milovníky historie potěší množství středověkých hradů - např. hrad Kost (na obrázku) a romantických zámků. K výletům lákají také četné skalní vyhlídky a rozhledny, které ohromují dalekými výhledy do celého kraje.

 

 

Podkrkonoší

Podkrkonoší - výhled ze Zvičiny

Mírně zvlněná krajina Podkrkonoší je často opomíjena, protože v jejím sousedství leží nejvýznamnější turistické oblasti jako je Český ráj a Krkonoše. Vnímavému turistovi však Podkrkonoší dokáže nabídnout mnoho zajímavých míst např. výhled z vrcholů Tábor či Zvičina, Bozkovské dolomitové jeskyně, hrad Pecka, unikátní lidovou architekturu či jedinečný areál s barokními sochami Matyáše Brauna v Kuksu.